تبلیغات
ناردونه - منی كه نقاش نیستم
ناردونه

 

همه ی این سال ها آمدی و نقاشی هایم را تماشا كردی كه گاه و بیگاه بر كاغذی، دیواری، جایی كشیده می شوند و فراموش می شوند . گاهی كودكانه و گاهی تاریك و امید فرسا . گاهی هم پر از هجوم رنگ های جیغ كشان ! و هر بار كه به شوق آمدی گفتی : نمایشگاه نمی گذاری ؟ نمیدانم چه طور بر دلت نشسته بود این خط های كج و طرح های معوج، كه هربار باید به یادت میاوردم : من كه نقاش نیستم عزیز جان! مهندسم! نه اینكه هندسه بدانم حتی. سرو كارم با دانش است و تجارت. مرا چه به وادی هنر؟!

قدیم تر ها تجهیزات طراحی می كردم. دستگاه های كوچكی از بزرگ ترین كارخانه ی كشورم ! بعدترها ولی فراری شدم از انجماد و بی جانی هر تجهیز. سراغ انسان ها رفتم و رفتارشان در معاش و بازار. حجم خالی مانده ی صنعت را حساب می كردم در دور دست های توسعه. روزهایم در چشم انداز های خوش خیالانه ی فولاد و معدن می گذشت كه هرچه سنگین تر، به صرفه تر! نمایشگاهی هم اگر بود ازجنسی دیگر بود. بشارت ظرفیت سازی میلیون تُنی میدادم به بزرگ مردان سرمایه دار. دلخوش بودم كه ساختن این كارخانه ها به كیمیاگری می ماند. چیزی بنا میكردم كه از خاك و سنگ وطنم فولاد بیرون می كشد. تكنولوژی های برتر به ارمغان میبردم برایشان. از این ها كه زحمت آدم ها را كم می كنند . آنقدر كه با چند دكمه ی كوچك تمام «فولاد شهر» را بگردانند بر سرانگشتانشان. دلخوش بودم كه شبیه جادو می ماند این دكمه ها. تجارت جادو می كردم انگار! چقدر اصفهان رفتم ! نه به دیدار نقش های نقش جهان و ستون های چلستون، نه ! محو بودم در آتش كوره بلند های «ذوب آهن» و درنوردیده شده بودم در خطوط نورد «مباركه» . عجیب بی روح و بی پرنده است این وادی! فرسنگ ها فاصله دارد از ماهیت نقاشی. از ماهیت هنر و خلق لطافت روح و بشارت حقیقت ... همین است كه می گویم فرسنگ ها فاصله دارد این طرح های ناشیانه ی من از نقش های ناشی شده از ذهن زیبای یك نقاش. همین است كه می گویم : من نقاش نیستم عزیز جان... و كاش كه بودم!فرود آمده در تاریخ سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 توسط س.م | نظرات ()
درباره وبلاگ
تا همچون کودکان ساده نشوی
به ملکوت خدا راهت نیست // مسیح

تمامی نقاشی های این بلاگ طرح های دخترک نویسنده می باشد. هر گونه کپی برداری و استفاده از نقاشی ها آزاد است! تنها به شرط آنکه لبخندی بنشاند بر لبی.

.
» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
موضوعات
مطالب اخیر
» ...
آرشیو مطالب
نگارگر
پیوند ها
نظر سنجی
» كادر پست های پیشین را درهم ریخته می بینید؟
پیوند های روزانه
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :