تبلیغات
ناردونه - خوشحال و شادان میروی؟ زار و پریشان میروی؟
ناردونه
عاشق نقاشی های بی صورتم. نه از نابلدی. استادانه هم نیست كارم ولی بلدم گاهی ملغمه ی متناسبی از اعضا درآورم در صورت. در بی صورتی نقاشی ها اما چیز دیگریست ... میدانی؟ چهره كه نباشد نگاه نیست. اخم نیست. لبی برای خندیدن یا لرزیدن نیست . آنوقت صورت نقاشی می شود آینه . آینه ای برای دیدن حال خودت وقت خیره شدن به جای خالی صورت نقاشی. برای دیدن آنچه از خودت كه نمی دانی هست. حقیقتی كه شاید هنوز واقع نشده . كه شاید هرگز واقع نشود! و تنها مجالش از بودن، تصویر شدن در خیال باشد در ثانیه ای از خیرگی به همین بی صورتی.  پیكاسو حق داشت گمان كند كه كشیدن چهره از نیم رخ یا تمام رخ، دروغی بیش نیست. به گمانم كشیدن شمایل با چند چشم و چند بینی را از همان روزی آغاز كرد كه این را فهمید. و به جستجوی شیوه ای افتاد كه چنگ بیاندازد به بخش وسیع تری از حقیقت. من اما پیكاسو نیستم. نامرئی نگاری او را هم ندارم*. خوش دلانه عاشق همین نقاشی های بی صورتم...

 

 

*كوبیسم، مكتبی كه پیكاسو و دوستش را پایه گذار آن می دانند، مكتبیست كه در آن، نقاش می خواهد قسمتهای نامرئی، جهات مختلف و عناصر اساسی اشیاء را بر روی تابلو متراكم ساخته و در یك لحظه نشان دهد.
فرود آمده در تاریخ چهارشنبه 18 دی 1392 توسط س.م | نظرات ()
درباره وبلاگ
تا همچون کودکان ساده نشوی
به ملکوت خدا راهت نیست // مسیح

تمامی نقاشی های این بلاگ طرح های دخترک نویسنده می باشد. هر گونه کپی برداری و استفاده از نقاشی ها آزاد است! تنها به شرط آنکه لبخندی بنشاند بر لبی.

.
» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
» RSS
» ATOM
موضوعات
مطالب اخیر
» ...
آرشیو مطالب
نگارگر
پیوند ها
نظر سنجی
» كادر پست های پیشین را درهم ریخته می بینید؟
پیوند های روزانه
صفحات جانبی
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :